O lékařích

Z pitevní zprávy : „Pacient zemřel na následky pitvy“.


Pracují dva dělníci na výškové budově a vtom uslyší sanitku lékařské první pomoci. A ten jeden povídá tomu druhému: „To je výkon, není to ani 5 minut, co mi spadlo na ulici kladivo a sanitka je už tady!“


Co má hypochondr napsáno na hrobě ? „Já Vám to říkal.“


Pane doktore, jaké mám vyhlídky? No, v podstatě máte dvě možnosti : buď se nechat operovat a nebo umřít sám.


Doktoři mohou být obecně rozděleni takto :
– Všeobecní lékaři neumí nic a delají toho málo
– Chirurgové znají málo a dělají všechno
– Internisté znají všechno a nedělají nic
– Patologové znají všechno a dokážou udělat cokoliv, ale většinou je již pozdě.


Paní Nováková, v žaludku vašeho manžela jsme našli karburátor. to je divné, vždyť on nikdy nic takového nejedl! Ono to bude asi tím, že ještě nikdy neměl tak vážnou dopravní nehodu!


Pane doktore, řeknete mi pravdu, jak to se mnou vypadá? No… no, celkem dobře, ale do smrti nesmíte nic jíst. Jejda, pane doktore, ale vždyt… to nevydržím. Ale pane, dvě hodiny bez jídla snad vydržíte, ne?


Dědo, jak slyšíte s tím přístrojem pro nedoslýchavé?, ptá se lékař pacienta. Výborně, pane doktore. Od té doby, co ho mám, jsem už třikrát měnil poslední vůli…


Přiběhne sestra k doktorovi do ordinace a vyhrkne : Pane doktore, ten simulant na pětce umřel. Tak to už ale opravdu přehnal!


Pane doktore, pořád mám pocit, že slyším kolem sebe hlasy a nikoho nevidím. A kdy se Vám to stává? No, vždycky, když telefonuju.


K doktorovi se připlazí pacient, který má nůž v zádech a naříká. Doktor na to: Nojo, chlape, ale dyť jsou dvě odpoledne, já zrovna končím, z toho dneska nic nebude. Přece mne takhle nenecháte!!! křičí zoufale muž s nožem v zádech. Máte pravdu, řekne lékař, vytáhne nůž ze zad, bodne mu ho do oka a říká : Dojděte si na oční, tam maj do čtyř.


Psychiatr vyšetřuje pacienta a ptá se ho : Co by se stalo, kdybych Vám uřízl jedno ucho? Neslyšel bych. A co by se stalo, kdybych Vám uřízl obě uši? Neviděl bych. Jak to? podiví se psychiatr. Spadly by mi brejle.