Chemici

Objevte bez dalšího zdržování nejznámějších chemiků, kteří zanechali své stopy na naší historii.
Moderní chemie : Antoine Lavoisier, a Amedeo Avogadro

Antoine Lavoisier (1743-1794), považován za otce moderní chemie, by mělo být uvedeno jako první ze všech. Zvláště, on je zodpovědný za práci o fenoménu rychlé oxidaci – více obyčejně známý jako „spalování“ – a klasifikaci chemických prvků na základě současného systému.

Amedeo Avogadro (1776-1856) je zodpovědný za počáteční objev, že “ počet molekul v každém plynu je vždy stejný na stejný objem, nebo je vždy úměrná objemu.“ To znamená, že Avogadrovo číslo kvantifikuje molekuly obsažené v krtka.

Louis Pasteur, Alfred Nobel, Dmitrije Mendělejeva a Marie Curie

Louis Pasteur (1822-1895), mohou být zahrnuty do seznamu. Předtím, než se stal zájem o mikrobiologii a vyvinuli vakcínu proti vzteklině, byl jedním z prekurzorů stereochemie.

Jeden si myslí, Alfred Nobel (1833-1896) : stejný ten, který odkázal své jmění, aby odměna velkých objevitelů je skutečně vynálezce dynamitu. Chemický prvek nobelium, byl jmenován v jeho cti.

Dmitri Mendělejev (1834-1907), pro jeho část, neopustil jeho název chemického prvku. On je vynálezce periodická klasifikace prvků, stále známý jako “ Mendělejev stůl „.

Konečně, to je nemožné dokončit tento seznam bez uvedení Marie Curie (1867-1934), který byl poctěn v roce 1911 se Nobelova Cena za chemii – po získal Nobelovu Cenu za Fyziku v roce 1903, také žebříčku jí mezi nejslavnější fyzici – pro její práci na polonium a radium.