Jak zvýšit návštěvnost stránek

 1. Kvalitní obsah a design. Sebelepší reklamní kampaň je nanic, když i stránka je nanic. Pokuste se vytvářet originální stránky, které surfaře zaujmou. Důležitý je i design stránky.
 2. Registrace do vyhledávačů. Do čím více vyhledávačů se zaregistrujete, tím více lidí bude mít možnost vaše stránky si prohlédnout. Seznam vyhledávačů je ZDE. Doporučuji také automatické registrovače, jako například Aya.cz (viz. na stránce se seznamem vyhledávačů).
 3. Metatagy. Metatagy se přidávají do HTML kódu a říkají vyhledávači, jak se stránka jmenuje, její popis a klíčová slova. Ty jsou zahrnuty do databáze a zvýší vaše umístění. Do části HEAD byste měli přidat tyto řádky:
  <title>Nadpis stránky</title>
  <meta name="keywords" content="klíčové slovo1,klíčové slovo2,...">
  <meta name="description" content="popis stránky">
  Podstatně to zvýší šanci, že zrovna vaše stránka bude zobrazena mezi prvními, protože většina vyhledávačů zobrazuje jako první ty stránky, u kterých se hledané slovo vyskytlo v meta tagách.
 4. Výměnný systém reklamy. Takovou tradicí je, umístění výměnného systému reklamy i na svou stránku. Bohužel v mé praxi se ukázalo, že počet návštěvníku nemusí být zrovna ideální. Na druhou stranu se vaše stránka dostane do trochu do podvědomí surfařů. Někdy se používá více systémů na jedné stránce, toto moc nedoporučuji.
 5. Výměnná reklama. Opomíjený a přitom dobrý způsob je výměna linků. Při ní se většinou dohodnou 2 webmasteři: já umístím na své stránce odkaz na tvojí a ty na své odkaz na mojí. Výhodou je, že se můžete dohodnout. Jesti odkaz bude jen textový link, ikona, nebo dokonce banner závisí jen na vzájemné dohodě. Pokud by měl někdo zájem, můžete provést výměnu linků i se mnou.
 6. Koupě reklamního prostoru na profesionálních serverech. V součastné době se pohybují na českých serverech ceny od 150 do 400 Kč za 1000 zobrazení banneru. Pokud potřebujete reklamu a nechcete čekat, až se vám nastřádá na výměnném systém reklamy, můžete použít i tuto možnost.
 7. Spam, letáky, inzerce. Tyto činnosti provádí jen zoufalec. Pokud vidíte v nějakém časopise odkaz na www stránku, značí to, že její kvalita bude nejspíše mizerná, když autor sáhnul k tak zoufalému kroku. To samé o letácích i když někdy jsou spíše známkou personality (pokud se jedná o nějakou formu). Spam už jsem na těchto stránkách odsoudil mnohokrát, takže to udělám ještě jednou. Praktikám z tohoto posledního bodu by jste se měli vyhnout.

zpět na úvod